Працюємо з ІТ-контрактами з 2014 року. Вважаємо драфтинг ІТ-договорів мистецтвом. 

Кожен пункт має значення.

Ключові обличчя в нашій практиці ІТ-контрактів

Ростислав Пристай

IT-юрист в Legal IT Group

Зоряна Матюшенко

ІТ юристка в Legal IT Group

Антон Тарасюк

Керуючий партнер в Legal IT Group, LLM, CIPP/E, CIPM, FIP

Андрій Закалюк

Голова практики ІТ-контрактів в Legal IT Group

За майже десятиліття роботи в ніші договірного права для ІТ ми розробили безліч документів, які проходили краш-тести і переговорами, і претензіями, і судами.

Маючи глибоку експертизу, залишаємось на хвилі і формуємо кращі практики.

Наші послуги

Договір на ІТ-послуги з клієнтом

Цей формат договору встановлює умови співпраці з клієнтом: перехід прав, непереманювання команди, умови оплати. Висока якість та кастомізація MSA демонструє серйозність ставлення компанії до своїх зобов’язань та може пришвидшити закриття угоди. Мова договору та право, що застосовується, залежить від юрисдикції компанії.

Це може бути як окремий договір на послуги, так і додаток до MSA. Регламентується розробка програмного забезпечення / дизайнів шляхом залучення команди і встановлюються умови такого залучення та шляхи управління відносинами.

Це також може бути як окремий договір, так і додаток до MSA. Фіксуються умови співпраці в контексті формату постановки задач, передачі deliverables та регламентується порядок взаємодії в онлайн середовищі

Формат з фіксованою ціною можливий, якщо є розуміння вартості конкретного етапу розробки та технічне завдання. Ці домовленості також можуть бути у формі додатку до MSA або окремого договору.

У цьому документі клієнту у форматі 1-pager пояснюється суть договору та його зміст простими словами з акцентами на ключових пунктах. Можна сказати, що це елемент legal UX клієнта ІТ-компанії.

Андрій Закалюк. Старший ІТ-юрист в Legal IT Group

З якісним MSA угоди закриваються швидше, правила гри зрозумілі обом сторонам, а компанія-розробник демонструє maturity своїх процесів та розуміння потреб клієнта

ІТ-договори з командою

Зоряна Матюшенко. ІТ-юристка в Legal IT Group

Якісні контракти з командою дають можливість управляти відносинами та мати реальні важелі впливу в конкретних ситуаціях. Звертайтесь!

ІТ-договори з командою

Договір на розробку софту з учасником команди, співпраця з яким відбувається з ФОП має ряд особливостей. Ключовим є розділ про передачу виключних майнових прав на створені об’єкти інтелектуальної власності, умови припинення співпраці, регламентація способів комунікації та постановки-прийняття задач. Такі договори стають ключовим важелем впливу на підрядника, і водночас активом компанії, який засвідчує грамотний IP-менеджмент. Такий формат договору може бути легко адаптований для співпраці з дизайнером, звукарем, менеджером. 

Для резидентів ДІЯ.СІТІ доступна опція укладення гіг-контрактів з Гіг-спеціалістами. Гіг-контракт — цивільна угода, але з спеціальними соціальними гарантіями. По гіг-спеціалістам не ведеться військовий облік, але у них є відпустка або лікарняний. Гіг-контракт можна детально кастомізувати під сейлза або рекрутера, але базово він задуманий під дизайнерів та розробників. 

Ключовим в хорошому NDA є визначення, що саме підпадає під поняття конфіденційної інформації, як вона передається та як може використовуватися. Штраф за розголошення часто вважається скоріше психологічним елементом, але його наявність — це спосіб аргументувати та зафіксувати свої вимоги у випадку судового процесу.  

Нон-компіт в українському праві часто описується як щось магічне і незрозуміле. Проте вдалий та розумний вординг згідно з кращою судовою практикою робить умови договору про неконкуренцію якісним інструментом та важелем впливу.

Окремі ІТ-контракти, з якими радо допоможемо

Серед наших клієнтів багато діджитал агентств, які працюють на ринках США та ЄС. Допоможемо з контрактами на SEO / ASO / SMM та інтернет-просування в цілому, включно з механіками revenue share, платою за лідів та партнерськими / реферальними угодами. І так, ми розуміємо різницю між SSP та DSP. Звертайтесь!

Цей тип договору характерний для сервісів, які надають послуги з ІТ-підтримки. Вказується швидкість реагування на падіння серверу та звичайні баги. Деталізуються умови супорту.

В ІТ ліцензій сила силенна, починаючи від ліцензій на фото на фотостоку і закінчуючи white-label solutions конкретного софту для великих ІТ-продуктів.

Ліцензійні угоди часто потрібні для внутрішніх процесів, щоб передати компанії право користуватись софтом або торговою марко. Визначаються строк, територія та інші обов’язкові чи специфічні умови. Радо допоможемо!

Пошук нових людей в команду ІТ-компанії справа серйозна. Схеми бонусів для рекрутерів за новеньких розробників бувають різними. А ще ж є «чорні списки». Не ті, що ви подумали, це кандидати, з якими вже ведуться перемовини і за хантинг яких рекрутингова компанія бонус не отримає. Багато деталей, змінних та особливостей, з якими допоможемо розібратись.

Скільки коштують наші послуги?

Вартість наших послуг – 100 USD / година (в UA еквіваленті).

Ми складаємо, перевіряємо, вичитуємо та правимо контракти а також допомагаємо у спорах по ним.

Мова договорів: українська / англійська / польська та інші.

Строки розробки зазвичай від 2 до 10 днів. 

Антон Тарасюк. IT-юрист, CIPP/E, managing partner в Legal IT Group

ІТ-контракти — це насамперед про
можливість управління правовідносинами

Наші клієнти

Блог про ІТ-контракти

Нюанси оформлення NCA: умови дійсності положень про неконкуренцію
Договір з розробником: 3 ключові розділи для замовника
Discovery та R&D договори на розробку софту

Твоє запитання IT юристам? Зв'язатися з нами