тм в єс зі знижкою

Твоя торгова марка в ЄС зі знижкою —лімітована можливість

З 2021 року в Європі кожен рік проходить ініціатива для підтримки малих та середніх підприємств – SME Fund, започаткована 2020 року для допомоги бізнесу в період після COVID-19. Як вона може бути корисна саме вам читайте у цій статті! 🙂

Що таке SME Fund 

SME Fund є ініціативою Європейської Комісії, що реалізується Відомством інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO), та діє для допомоги та сприяння захисту прав інтелектуальної власності (ІВ) малих та середніх підприємств. Такі підприємства можуть подати заявку на участь в ініціативі та отримати документ (ваучер), який надає можливість частково відшкодувати сплачені збори.

Фонд пропонує часткове відшкодування різних офіційних зборів у сфері ІВ, серед них і збір за реєстрацію торговельної марки в ЄС. Ініціатива дозволяє повернути 75% вартості сплаченого офіційного збору для реєстрації ТМ ЄС.

МТ	Знижка для реєстрації торговельної марки в Європі

Ключові дати

SME Fund триває з 23 січня 2023 року по 8 грудня 2023 року. З липня 2023 року ця ініціатива діє і для малих та середніх бізнесів України.

Хто може податись

Малі та середні підприємства ЄС або України (ФОП може також сюди належати). Для того щоб належати до малого або середнього підприємства, компанія повинна мати до 250 працівників, а річний обіг не перевищувати 50 млн євро.

Звичайна фізична особа з України чи ЄС не зможе отримати відшкодування.

Що треба для участі

 • Відповідати критеріям малого/середнього підприємства ЄС;
 • Зареєструватись і подати заявку на сайті SME Fund. Детальні інструкції за бажання можна переглянути тут, а відповіді на поширені питання тут.
 • Для заявки потрібні певні документи, вказані на сайті (банківська виписка, свідоцтво платника VAT або свідоцтво про державну реєстрацію). 

 Хто може подати заявку

Заявку може подати як зовнішній представник, так і власник чи працівник компанії. Якщо подає зовнішній представник, необхідно до заявки також додати «Declaration of honour», підписану представником та компанією.

Скільки можна відшкодувати

Максимальна сума ваучеру (відшкодування) 1000 євро. Кошти фонду обмежені. Можлива відмова через відсутність коштів фонду.

Офіційний збір за подання заявки в одному класі становить 850 євро. При відшкодуванні 75% заявник зможе повернути 637 євро, і в результаті витрати на офіційний збір складуть 212 євро, замість 850. При подачі заявки на реєстрацію ТМ ЄС в декількох класах відшкодування 75% також застосовується.

При цьому, не підлягають відшкодуванню через SME Fund вартість послуг юристів.

Як виглядає процес участі

 1. Подача заявки на грант (ваучер). У заявці треба обрати trade mark & design ваучер;
 2. Отримання рішення про надання гранту щодо ваучеру (розгляд заявки триває до 15 робочих днів);
 3. Оплата збору з інтелектуальної власності;
 4. Заповнення форми відшкодування в особистому кабінеті та отримання відшкодування.

Коли і як треба активувати ваучер

Рішення про надання гранту поділяється на два періоди: активація та реалізація ваучера.

 • Період активації триває 2 місяці з моменту рішення про грант і може бути продовжений ще на 2 місяці. Ваучер  повинен бути активований протягом цього періоду шляхом подання заявки на реєстрацію ТМ, сплати офіційного збору та заповнення “форми запиту на відшкодування” в електронному кабінеті.
 • У запиті на відшкодування треба буде вказати номер заявки на реєстрацію ТМ ЄС.
 • Активація ваучера запускає період реалізації, який триває 6 місяців. Протягом цього періоду можна подавати запити на відшкодування додаткових сплачених зборів (це можуть бути подальші збори у разі національної реєстрації ТМ або збори за подання заявок на нові ТМ).

Важливо! Тільки після рішення за заявкою про видачу ваучеру можна подаватись на реєстрацію ТМ. Не можна за цією програмою отримати відшкодування за зареєстровану ТМ.

Наші клієнти успішно подавали заявки на участь та отримали відшкодування за офіційний збір для ТМ ЄС. На практиці рішення про гарантування ваучеру виноситься приблизно через 14 днів після подачі заявки. Якщо ви плануєте зареєструвати ТМ в ЄС, саме час це зробити. Допоки ви очікуєте рішення на за заявкою на грант, наші юристи можуть провести всю необхідну підготовчу роботу 🙂

Якщо у вас виникають питання щодо участі в ініціативі – пишіть нам, ми радо вас проконсультуємо.

  Твоє запитання ІТ юристам


  Отримуй сповіщення про нові статті :)