Торговельна марка в США для продавців на Amazon

Для багатьох компаній продаж своєї продукції на майданчику Amazon є чудовим способом збільшити продажі та представити свій бренд ширшій аудиторії. Однак  отримання додаткової аудиторії потенційних покупців несе і певні ризики. 

Дедалі частіше зловмисники націлюються на популярні продукти на Amazon і продають їх підроблені версії або іншим чином порушують права на торговельні марки, пов’язані з цими продуктами. 

Щоб впоратись з цією проблемою, Amazon запустив спеціальний Brand Registry (Реєстр брендів).

Його мета – допомогти власникам брендів повідомляти про порушення прав на торговельні марки та боротися з ними, а також захищати свою інтелектуальну власність.

Станом на 2022 рік в Реєстрі брендів було зареєстровано понад 500 000 брендів. Amazon повідомляє, що понад 6 мільйонів підроблених облікових записів було припинено до публікації будь-яких товарів для продажу, і що в середньому бренди, зареєстровані в Реєстрі брендів, повідомили про зниження на 99% підозрюваних порушень щодо торговельних марок з моменту запуску Реєстру брендів.

Але сьогодні Brand Registry пропонує набагато більше, ніж заходи із забезпечення захисту бренду.

Так які ж основні переваги у реєстрації торговельної марки на Amazon?

1 – Захист

Brand Registry надає вам більше інструментів для захисту вашого бренду,
аніж продавцю без зареєстрованої ТМ. Це означає, що якщо зловмисники спробують «вкрасти» вашу ТМ, продаючи свої товари під назвою вашого бренду, ви матимете більше повноважень і можливостей, щоб вилучити їх зі свого лістингу, ніж якщо ви незареєстрований бренд. 

Найпоширенішими недобросовісними продавцями на Amazon є так звані «Hyjackers» – люди, які мають на меті вкрасти ваш лістинг або витіснити вас з нього, копіюють його та продають такий самий продукт.

Це може негативно позначитися на відгуках про продукт та кількості продажів, оскільки зазвичай такі «підробки» – низької якості. Безумовно, на загальну репутацію бренду це впливає не найкращим чином.

Для таких випадків для продавців, що мають зареєстрований бренд, є послуга Project zero. Якщо ви помітили, що хтось копіює ваш бренд, ви можете  скористатись цією опцією  та  подати скаргу на продавця і Amazon, за наявності підстав, закриє лістинг або акаунт порушника.

2 – А+Content

Це додатковий блок з описом та фото продукту, який дозволяє зробити сторінку вашого бренду більш розгорнутою з додатковою корисною інформацією про продукт. Так ваш лістинг буде виглядати більш професійно, що, у свою чергу, допоможе привертати більше уваги потенційних покупців.

3 – Відео на лістинг

Ця функція допомагає потенційному покупцю ознайомитись з  правильним використанням  товару,  краще розуміти його габарити, функції, колір та призначення, а отже буде менше негативних відгуків на продукт.

4 – Amazon Store

Можливість безкоштовно створити власний багатосторінковий магазин всередині Amazon, використовуючи заздалегідь розроблені шаблони для зручності.  У Amazon Store ви можете розмістити товар, продемонструвати історію вашого бренду, відео та багато іншого.  Це збільшить довіру покупця до вашого бренду.

5 – Доступ до Sponsored Brands

Можливість запуску відеореклами, спеціальних заголовків та зображень, що також допоможе залучити нову аудиторію та відповідно збільшити продажі. Amazon залучає покупців до магазину вашого бренду завдяки логотипам, зображенням або категоріям продуктів,  які є клікабельними. Натискаючи на  продукти чи категорії в оголошеннях, покупці переходять на сторінку продукту.

6 – Доступ до Brand Analytic

Ця функція дає доступ до статистики від Amazon, відтак можна дізнатися більше інформації стосовно ваших клієнтів та їх пошукові запити. Це стане корисним інструментом для подальшого SEO-оптимізації та просування продукту.

7 – Amazon Vine

За допомогою даної програми можна отримати відгуки на свій новий лістинг. Amazon запрошує покупців стати рецензентами Vine (Vine Voices), на основі відгуків, які вони опублікували про свої покупки на Amazon. Якщо ви берете участь, то можете надати безкоштовні одиниці своїх продуктів для цієї обраної групи Vine Voices, щоб публікувати відгуки клієнтів про продукти, які ви продаєте. Беручи участь у Vine, ви можете розширити обізнаність про свій продукт і допомогти клієнтам приймати зважені рішення щодо нових продуктів, які ви пропонуєте.

8 – Amazon live

За допомогою цього інструменту ви зможете взаємодіяти з покупцями у реальному часі шляхом Live’s chat та відеопрограм, які висвітлюють ваш бренд і продукти через розповіді реальних людей.

«Як я можу зареєструвати свою торгову марку в Реєстрі брендів Amazon?»

Вимоги до того, які товарні знаки приймаються до Brand Registry, залежать від країни, у якій здійснюється реєстрація. Наприклад, для Сполучених Штатів статус торговельної марки в Бюро патентів і товарних знаків США (USPTO) має бути або «активна реєстрація», або «активна заявка». Це означає, що реєстрація торговельної марки все ще може перебувати в процесі на момент реєстрації вашого однойменного бренду у Brand Registry. Якщо заявка була остаточно відхилена або скасована USPTO, право бути частиною Brand Registry продавець втрачає.

Докладніше про реєстрацію ТМ в США можна дізнатись із попередньої  статті. Саме тут ви знайдете відповіді на питання, як обрати правильний формат ТМ, міжнародний клас для реєстрації та бенефіціара, процес підготовки та подання онлайн-заяви, як продовжити право на використання ТМ та інше.

Якщо ви є власником ІТ-бізнесу, плануєте  вихід на американський ринок або вже активно здійснюєте там діяльність, але досі маєте сумніви щодо реєстрації ТМ, тоді радимо звернути увагу на нашу статтю стосовно переваг реєстрації ТМ саме у США, серед яких, поміж іншого, додатковий захист від порушення ваших прав, дія ТМ на території всіх штатів, функціонування ТМ як активу бізнесу, а також захисту у доменних спорах, тощо.

Необхідно зауважити, що охорона ТМ буде поширюватись на ті категорії товарів та послуг, які будуть вказані під час реєстрації. Тобто, коли ви подаєте заявку на реєстрацію торговельної марки, то маєте вказати, для якого з класів Міжнародної класифікації товарів та послуг (далі – МКТП) буде зареєстрована ваша ТМ. Важливо правильно підібрати клас, щоб мати можливість користуватись всіма перевагами ТМ, в тому числі, при реєстрації у Amazon Brand Registry. Більше про те, який клас обрати для найкращого захисту свого бізнесу, можна дізнатись тут.

Ми будемо раді допомогти із реєстрацією вашого бренду як торговельної марки у США.

Перед реєстрацією у Brand Registry необхідно враховувати наступні основні вимоги

 • Як вже зазначалось, для реєстрації бренду в Amazon необхідна активна (зареєстрована) ТМ або ТМ, що очікує на розгляд.

У другому випадку необхідно спочатку подати заявку на ТМ в USPTO. Зазвичай реєстрація ТМ в USPTO займає чимало часу. Однак з моменту подання заявки протягом кількох днів ви отримаєте лист на ваш e-mail із серійним номером, який складається з 8 цифр (за своєю суттю є ідентифікаційним номером вашої заявки на ТМ), що так само означає, що процес реєстрації ТМ уже розпочався.

Вам не потрібно чекати рік-півтора, допоки Ваша ТМ стане активною. Для подання заявки на реєстрацію ТМ в Amazon  вам буде достатньо цього серійного номера.

 • Реєстр ТМ Amazon приймає як словесні (знаки стандартних символів), так і зображувальні знаки (логотипи). Однак слід пам’ятати, що текст ТМ має бути точно ідентичним тексту ТМ, який використовується на Amazon.Навіть незначні зміни логотипа можуть призвести до відхилення заявки. 
 • Необхідно підготувати реальні фото вашої продукції, де буде добре видно логотип чи ім’я вашого бренду.

Більш детально з вимогами до реєстрації у Brand Registry можна ознайомитись на сайті https://brandservices.amazon.com/.

Процес подання заявки на Brand Registry

Переходимо за посиланням https://brandservices.amazon.com/brandregistry/eligibility та клікаємо на «Enroll now».

Обираємо  країну, у нашому випадку United States.

Після чого необхідно зареєструвати акаунт в Amazon Brand Registry або увійти до вже наявного облікового запису. Треба зауважити, що це окремий акаунт та не повʼязаний із звичайний обліковим записом Seller Central.

Після чого переходимо безпосередньо до заповнення заявки на Brand Registry.

КРОК 1. Brand Information

 • Заповнюємо інформацію про бренд.

Важливо, щоб найменування у полі «what is your name brand?» було ідентичним  найменуванню, яке було вказано у заявці на реєстрацію вашої ТМ у USPTO.

Після того, як буде вказано реєстраційний або серійний номер та подальшої  верифікації Amazon може запросити визначити тип ТМ (Design або Word Mark). Вказуємо той варіант який вказали при реєстрації ТМ В USPTO) .

Design Mark необхідно завантажити тільки у тому випадку, якщо ви подавали на реєстрацію в USPTO торговельну марку у вигляді логотипу.. Але, якщо ви вказали тільки Word Mark – нічого не завантажуємо, тільки зазначаємо пункт і вводимо назву бренду, яка вказувалась під час реєстрації ТМ.

 • Надалі необхідно завантажити реальні фото вашого продукту, на якому буде добре видно ваш бренд (назва чи логотип). Крім того, памʼятаємо, що торговельна марка (активна чи та, що перебуває у процесі реєстрації в USPTO) має точно збігатися з назвою бренду на продукті (пробіли, знаки пунктуації, великі/малі літери…).

КРОК 2. Selling accounts Information

Вказуємо тип продавця: Seller або Vendor.

 • Amazon Seller виконує функцію продавця та напряму постачає продукцію під власною ТМ для клієнтів Amazon.
 • Amazon Vendor є оптовим продавцем, а вашим клієнтом є Amazon.

Заявнику також необхідно вказати одну або декілька категорій, у яких планується продаж товару. Це може бути одяг, товари для тварин, спортивне спорядження тощо.

КРОК 3. Distribution  information

Зазначаємо інформацію щодо дистрибʼютора, якщо продаж товару здійснюється через нього.

В кінці Amazon запитує, чи збирається продавець ліцензувати та надавати  дозвіл на використання ТМ іншими продавцями .

Після відправлення заявка проходить перевірку, що може також зайняти деякий час (приблизно від декількох днів до тижня) та згодом, як результат, ви отримаєте e-mail з інформацією про успішну реєстрацію ТМ у Brand Registry або відмову у реєстрації.

Висновок

Процес реєстрації бренду продавця в Amazon Brand Registry є доволі легким та швидким, і подати заявку можна самостійно. Реєстрація вашого бренду в Amazon Brand Registry не є обов’язковою, проте, як ми описали вище у цій статті, може стати ефективним інструментом, якщо ви бажаєте додатково захистити свій бренд, підвищити продажі та будувати стабільний бізнес.

Тож, якщо ви ще не зареєстрували торговельну марку у США, не зволікайте! Окрім очевидних переваг зареєстрованої торговельної марки, вона також дає можливість для продавців Amazon отримати круті інструменти для просування та захисту бренду.

Команда Legal IT Group завжди готова допомогти у цьому питанні, звертайтесь! 

2023-02-01

 

 

  Твоє запитання ІТ юристам


  Отримуй сповіщення про нові статті :)