Торгові марки та IP
- Головна
- Послуги
- Реєстрація торгової марки для ІТ
Бренд – невід’ємна частина будь-якого стартапу, проєкту чи продукту.
Якщо вірите в успішність своєї справи та впізнаваність бренду – варто задуматись про те, хто ще в це вірить і чекає нагоди скористатись вашими досягненнями для власної вигоди, до прикладу, “випадково” назвати власний проєкт дуже схоже до вашого, вже розрекламованого.
Безпека інтелектуальної власності – це той фундамент, що по-справжньому окупається.
Вартість реєстрації торгової марки
Навіщо реєструвати торговельну марку?
Зареєстрована ТМ збільшує розуміння рівень довіри інвесторів, що бізнес чи стартап створені не лише задля отримання інвестицій, а власник має чітку мету розвиватись та масштабуватись, збільшуючи цінність бренду та, відповідно, вартість проєкту.
Наявність зареєстрованої ТМ у потрібному класі автоматично задовольняє порогову вимогу для ініціювання спору за процедурою UDRP та блокування схожих назв сайтів.
Якщо ви розробник мобільного додатку чи гри, то наявність зареєстрованої ТМ захищає додаток від блокування в App Store і Google Play за порушення прав інтелектуальної власності та дає можливість заблокувати додатки інших розробників, які копіюють вашу назву/лого.
Реєстрація дозволяє безпечно передавати/надавати права на використання ТМ за ліцензійним договором (наприклад, для створення мерчу/колаборації між брендами, що часто зустрічається у сфері GameDev). У разі продажу бізнесу права на зареєстровану ТМ теж передаються і це збільшує вартість угоди. Якщо мова йде про офлайн бізнес – для договору франчайзингу обов’язково потрібен зареєстрований бренд.
Права на зареєстровану (подану на реєстрацію) ТМ дозволяють відслідковувати конфлікти і подавати опозиції, щоб не дозволити реєструвати схожі ТМ конкурентів; блокувати сторінки шахраїв та інших імітаторів у соціальних мережах, наприклад, в Instagram; захищати бренд і у більш формальний спосіб, у т.ч. через суд.
Здійснювати витрати на маркетингові кампанії доцільно після реєстрації ТМ, оскільки “розкручені” і незахищені бренди – це найбільш ласий шматочок для зловмисників, що можуть безкарно їх скопіювати.
Без зареєстрованої ТМ пропорційно зростають ризики того, що ви порушуєте права інших власників і того, що ваші власні права на ТМ будуть порушені, навіть якщо ненавмисно.
Можна використовувати знак реєстрації ® з ціллю інформування публіки про те, що бренд ваша ТМ зареєстрована.
ТМ може бути активною та виконувати всі зазначені функції стільки, скільки власники будуть її поновлювати (кожні 10 років).
Зареєстрована ТМ сприяє збільшенню довіри клієнтів та партнерів та підвищенню рівня надійності бізнесу, сигналізуючи про ставлення власника бренду до своєї репутації та активів.
Чому важливо зареєструвати торговельну марку просто зараз?
Чим раніше ви здійсните оцінку ринку інтелектуальної власності для пошуку доступних ТМ та потенційних конфліктів вашого бренду і подбаєте про цей цінний актив, тим більшу послугу зробите для власного бізнесу.
Ми в Legal IT Group рекомендуємо закріпити реєстрацію ТМ у топ-5 пріоритетів з розвитку власної справи, що, крім суто юридичних гарантій, має й інші неочевидні переваги.
Розглянемо на прикладах
Застосунок у сфері дієтології отримав свій перший мільйон передплатників, але в один день було “вибито” або забанено на сторі через скаргу його конкурента з дуже схожою назвою, який оформив торгову марку в США.
У рамках міжнародного арбітражу по UDRP була подана скарга на сайт в сфері послуг по створенню контенту його конкурентом з практично ідентичною назвою, який ось-ось отримав торгову марку і відразу ж кинувся в бій. При цьому, компанія відповідач має свої торгові марки в декількох юрисдикціях і вже відома на ринку. Компанії є чим захищатися.
Буває так, що в рамках реєстрації торгових марок, реєстратор вимагає додаткових пояснень / внесення змін (виносить office action) і після декількох листів і правок, все ж “пропускає” торгову марку. Буває і так, що опозицію на реєстрацію торгової марки подають конкуренти, які вважають, що її реєстрація призведе до порушення їх прав.
У цьому випадку також можуть допомогти грамотна юридична позиція, викладена у відповідному процесуальному документі.
Особою, шляхом звернення до спеціалістів було розроблено мобільний застосунок та направлено його до продажу в App Store. Через 2 роки додаток було заблоковано та зупинено його продаж у зв`язку зі скаргою іншої особи, яка заявила, що є автором даного застосунку.
Позивач вирішив зареєструвати свої авторські права на даний застосунок. Але стало відомо, що особа, яка направляла скаргу, незадовго до цього вже зареєструвала авторське право на додаток. Пізніше вже експертиза визначить, що видача йому свідоцтва про реєстрацію твору та права на програмний код застосунку є порушенням авторського права та суміжних прав позивача.
Певно найвідомішим конфліктом, на який можна звернути увагу, є кейс 2020 року між Epic Games та Apple.
Причиною позову до Apple стало видалення гри Fortnite з App Store. Підстава – Epic Games приймали платежі в обхід офіційної системи оплати та встановленої Apple комісії у розмірі 30%. Вимога до компанії: дозволити всім розробникам направляти користувачів на сторонні платіжні платформи.
На думку Epic Games причина існування обмежень зі сторони Apple – намагання зберегти монополію (яку сам же й штучно створив Apple) у сфері здійснення оплат, що повʼязані з мобільними додатками на iOS.
У вересні 2021 року суд відмовився визнати Apple монополістом та прийняв їх бік з усіх питань, крім одного. Apple більше не можуть забороняти стороннім розробникам розповідати про альтернативні методи оплати в обхід App Store.
Таке рішення не залишило жодну зі сторін задоволеною. І Apple, і Epic оскаржили це рішення у США.
Kidslox, розробник українського додатка батьківського контролю, подав позов проти Apple.
Apple почали видалення в App Store додатків (у т.ч. Kidslox), які дозволяють людям обмежувати час користування мобільними пристроями. Причиною таких дій пояснюють те, що подібні застосунки ставлять під загрозу конфіденційність та безпеку користувачів.
Kidslox обʼєдналась з подібними компаніями та разом вони запропонували створення API (прикладний програмний інтерфейс). API, на їхню думку, вирішить проблему та дозволить використовувати технологію Apple, щоб відстежувати час на екрані без втручання у конфіденційність.
Врешті-решт Apple пішла на зустріч Kidslox та іншим додаткам батьківського контролю та змінила правила перевірки додатків у App Store.
Але видання The New York Times дав коментар такій позиції Apple «це питання конкуренції, а не безпеки», бо подібні сервіси є загрозою для бізнесу Apple, а саме продажу смартфонів iPhone, які мають бути в користуванні як можна довше.
Чому варто звернутися саме до нас?
Ми успішно зареєстрували вже десятки ТМ, значна частина з яких – у США та ЄС.
Ми аналізуємо реальну картину ваших шансів і не вмовляємо реєструвати завідомо програшні ТМ; детально оцінюємо шанси на реєстрацію вашої ТМ, в тому числі, аналізуємо схожі практичні кейси, і за потреби надаємо рекомендації для підвищення шансів на реєстрацію ТМ перед подачею заявкипрограшні ТМ.
Ми маємо встановлені партнерські зв’язки із колегами у популярних та затребуваних юрисдикціях, тому вам не потрібно турбуватись про пошук місцевих представників для подачі заявки (що є вимогою законодавства).
Ми застосовуємо індивідуальний підхід – кожна ТМ потребує своїх підходів до пошуку конфліктів, підбору правильних формулювань для опису продукту чи послуг та кроків у реєстрації, і ми підбираємо саме ту стратегію, яка підходить клієнту у кожному конкретному випадку.
Ми маємо прозору та вигідну для клієнта цінову політику.
Ми обираємо зручні для вас канали зв’язку, інформуємо про поточний стан розгляду заявки та готові відповідати на запитання на всіх етапах.
Наші послуги
Подача заявки на реєстрацію торгової марки
- Підбір класу, консалтинг щодо шансів на успішну реєстрацію
- Подача заявки на реєстрацію торгової марки в наступних юрисдикціях:
— США
— ЄС
— Канада
— Великобританія
— Україна
— Австралія
Консалтинг та підготовка процесуальних документів щодо ТМ
Допомога в подоланні office action
Супровід угоди продажу / передачі торгової марки
Консалтинг щодо торгових марок
Подача опозицій на реєстрацію торгових марок
Супровід спорів щодо торгових марок
- Правова допомога в доменних спорах в національних судах і арбітражах
- Консалтинг по конфліктів за торгову марку
- Правова допомога на досудовому / судовому етапі в конфліктах за торгову марку