Офіційний лист (Office Action) від USPTO щодо заявки на реєстрацію ТМ. FAQ

Процес реєстрації торгової марки в США вимагає часу, зусиль та уваги. Тому, досить поширеною практикою є отримання офіційних листів (Office Action) від USPTO, адже достатньо складно дотриматися всіх вимог USPTO.

 

Що таке Office Action?

Якщо юрист, який перевіряє вашу заявку, вирішив, що ви не дотримуєтесь вимог на подання заявки, USPTO видає Office Action (офіційний лист). Він містить пояснення, яку інформацію треба додати або змінити в заявці. Для того, аби успішно закінчити процес реєстрації ТМки, обов’язково потрібно відповісти на цей лист, інакше заявка може бути відхиленою.

 

Яка різниця між final та non-final Office Action?

Заявник може отримати final та non-final Office Action. Документ з таким правом надсилається заявнику, коли виникають певні юридичні проблеми через невідповідність вимогам подання заявок.  У цьому листі юрист, який займається вашою заявкою, пояснює всі проблеми, що постали під час реєстрації, та можливі шляхи їх вирішення.Відповідь на Office Action подається протягом 6 (шести) місяців з дати відправлення цього листа. У випадку, якщо заявник не виправить усіх юридичних помилок, з якими зіткнувся юрист, USPTO надсилає final Office Action. При виправленні всіх зазначених зауважень, можна рухатися далі.

 

Як надати відповідь на Office Action?

Заявник може використовувати електронну систему TEAS для надання відповіді не пізніше 6 (шести) місяців після отримання листа. Зауважте, заявнику не потрібно сплачувати державний збір, відповідаючи на перший офіційний лист від USPTO. Збір розміром $100 сплачується лише після отримання другого та кожного наступного Office Action.

Юрист, який слідкує за правильністю реєстрації, описує всі юридичні суперечності, що містяться в заявці, з посиланням на чинне законодавство.  Заявник повинен врахувати всі зазначені зауваження та надати патентному повіреному свою відповідь через TEAS.

 

Що означає відхилена заявка?

Якщо заявник не надає відповідь на Office Action протягом визначеного часу, заявку вважають відхиленою. Це означає, що вона більше не розглядається, й процес реєстрації не продовжується.

 

Як поновити відхилену заявку?

Однак, якщо заявник порушив строки надання відповіді ненавмисно, можна заповнити клопотання про поновлення відхиленої заявки.

Варто пам’ятати про наступні дедлайни:

а) у заявника є 2 (два) місяці після дати видачі повідомлення про відхилення реєстрації;

б) якщо заявник не отримав повідомлення про відхилення реєстрації, в нього є 2 (два) місяці після дати фактичного отримання інформації про відхилення, та не більше 6 (шести) місяців після внесення інформації до системи електронних записів ТМ про відхилення реєстрації.

Подаючи клопотання про відновлення відхиленої заяви, Заява про поновлення реєстрації повинна містити:

(1) плату за клопотання в розмірі $100 (не сплачуться, якщо відхилення у реєстрації – це провина USPTO);

(2) заяву з підписом особи, яка знає, що порушення дедлайну було ненавмисним;

(3) якщо відхилення надається після отримання final Office Action, заявник також повинен подати наступну документацію, оскільки відповідь розглядається як запит на перегляд:

(i) апеляція до Комісії з судового розгляду спорів щодо торговельних марок; або

(ii) заява про відсутність поданої апеляції чи клопотання про остаточну відмову.

Після вчинення вищезазначених дій USPTO може поновити відхилену заяву.

Слід також зазначити, що відповідно до правил реєстрації торгових марок від 3 серпня 2019 року, іноземців повинен представляти ліцензований американський юрист. Це означає, що для надання відповіді на final та non-final Office Action потрібно мати відповідного патентного повіреного.

Однак, Legal IT Group має партнерські стосунки з американськими юристами, які будуть раді допомогти з відповіддю на Office Action. Використайте форму нижче, й ІТ-юристи прийдуть Вам на допомогу!

    Твоє запитання ІТ юристам


    Отримуй сповіщення про нові статті :)