Знижка для реєстрації торговельної марки в Європі 2024

Якщо Ви на встигли взяти участь в SME Fund 2023, то Всесвіт вас почув, і можливості для малого та середнього бізнесу вже знову з нами у новому році. Нашу попередню статтю про SME Fund 2023 можете прочитати тут, а нижче розглянемо саме особливості подачі та переваги SME Fund 2024.

Що таке SME Fund 

SME Fund є ініціативою Європейської Комісії, що реалізується Відомством інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO), та діє для допомоги та сприяння захисту прав інтелектуальної власності (ІВ) малих та середніх підприємств.

Як вказують самі EUIPO, малі та середні підприємства є основою європейської економіки. Загальна мета ініціативи – сприяти зміцненню зростання та конкурентоспроможності таких підприємств, що дозволить швидше відновити економіку ЄС та підвищити її стійкість у складному бізнес-середовищі, спричиненому пандемією COVID-19 та російською агресією в Україні.

Малі та середні підприємства можуть подати заявку на участь в ініціативі та отримати документ (ваучер), який надає можливість частково відшкодувати сплачені офіційні збори у сфері ІВ. Серед них і 75% вартості сплаченого офіційного збору за реєстрацію торговельної марки в ЄС.

Реєстрація ТМ обмежена пропозиція

Ключові дати

SME Fund триває з 22 січня 2024 року по 6 грудня 2024 року, або до закінчення коштів Фонду.

У продовження ініціатив, реалізованих у 2023 році, українські малі та середні підприємства і надалі матимуть можливість подавати заявки на участь.

Хто може податись:

Малі та середні підприємства ЄС або України (ФОП може також сюди належати). Для того щоб належати до малого або середнього підприємства, компанія повинна мати до 250 працівників, а річний обіг не перевищувати € 50 млн євро.

Звичайна фізична особа з України чи ЄС не зможе отримати відшкодування.

Учасники SME Fund 2023 також можуть податись на участь у SME Fund 2024.

Що треба для участі:

  • Відповідати критеріям малого/середнього підприємства ЄС;
  • Зареєструватись і подати заявку на сайті SME Fund. Детальні інструкції за бажання можна переглянути тут, а відповіді на поширені питання тут.
  • Для заявки потрібні певні документи, вказані на сайті, у форматі PDF (банківська виписка (приклад), свідоцтво платника VAT або свідоцтво про державну реєстрацію з вказівкою ІПН (tax identification number (TIN)), для самозайнятих осіб – офіційне підтвердження, яке демонструє, що особа займається господарською діяльністю). 

 Хто може подати заявку:

Заявку може подати як зовнішній представник, так і власник чи працівник компанії.

Якщо подає зовнішній представник, необхідно до заявки також додати «Declaration of honour», підписану представником та компанією.

Скільки можна відшкодувати?

Максимальна сума ваучеру (відшкодування) 1000 євро.

Кошти фонду обмежені, але як позитивний момент можна відзначити, що у 2024 році вони були збільшені на 23 млн євро. Для пізніх заявників можлива відмова через відсутність коштів фонду.

Офіційний збір за подання заявки в одному класі становить 850 євро. При відшкодуванні 75% заявник зможе повернути 637 євро, і в результаті витрати на офіційний збір складуть 212 євро, замість 850 євро.

При подачі заявки на реєстрацію ТМ ЄС в декількох класах відшкодування 75% також застосовується.

При цьому, не підлягають відшкодуванню через SME Fund вартість послуг юристів для подачі ТМ (як новинка 2024 року, частково підлягають відшкодуванню послуги юристів для патентів).

Процес участі виглядає наступним чином

1. Подача заявки на грант (ваучер). У заявці треба обрати trade mark & design ваучер;
2. Отримання рішення про надання гранту щодо ваучеру (розгляд заявки триває до 15 робочих днів);
3. Подача заявки на реєстрацію ТМ та оплата збору з інтелектуальної власності;
4. Заповнення форми відшкодування в особистому кабінеті та отримання відшкодування.

Для отримання відшкодування не обовʼязково, щоб ТМ була зареєстрована. Заявник отримає відшкодування за грантом у будь-якому разі після сплати офіційного збору, незалежно від подальшої долі ТМ.

Коли і як треба активувати ваучер

Рішення про надання гранту поділяється на два періоди: активація та реалізація ваучера.

  • Період активації триває 2 місяці з моменту рішення про грант і може бути продовжений ще на 2 місяці. Ваучер  повинен бути активований протягом цього періоду шляхом подання заявки на реєстрацію ТМ, сплати офіційного збору та заповнення “форми запиту на відшкодування” в електронному кабінеті.
  • Для ТМ ЄС – у запиті на відшкодування треба буде вказати номер заявки на реєстрацію ТМ, дату її подання та розбивку зборів (базовий збір, збір за клас та інші збори), пов’язані з реєстрацією. Додатково надавати жодні документи не треба.
  • Активація ваучера запускає період реалізації, який триває 6 місяців. Протягом цього періоду можна подавати запити на відшкодування додаткових сплачених зборів (це можуть бути подальші збори у разі національної реєстрації ТМ або збори за подання заявок на нові ТМ).

Важливо! Тільки після рішення за заявкою про видачу ваучеру можна подаватись на реєстрацію ТМ. Не можна за цією програмою отримати відшкодування за зареєстровану ТМ.

Не проґавте шанс скористатись такою унікальною можливістю! У 2023 році на участь в ініціативі було подано 35 000 заявок! Такий величезний попит свідчить про важливість та актуальність підтримки в галузі захисту прав інтелектуальної власності, що визнають і самі EUIPO.

Минулого року наші клієнти успішно подавали заявки на участь та отримали відшкодування за офіційний збір для ТМ ЄС. А у 2024 році бюджет ініціативи збільшився на 23 мільйони євро. Тож якщо ви планували зареєструвати свою ТМ на європейському ринку, кращого часу не придумаєш.

Поки ви чекаєте на рішення щодо гранту, наші юристи можуть провести всю необхідну підготовчу роботу 🙂 Якщо у вас є питання щодо участі в ініціативі – пишіть нам, ми з радістю вас проконсультуємо.

    Твоє запитання ІТ юристам


    Отримуй сповіщення про нові статті :)