Юридична підтримка ІТ бізнесу. Тренди

З огляду на швидкість розвитку ІТ ринку у світі, традиційний підхід з пропонуванням однакових видів послуг, виконанням однакових видів робіт, однаковими способами не здатен задовольнити потреби клієнтів.

Світ змінюється і, хоча українське законодавство не завжди встигає за цими змінами, ми докладаємо зусиль, щоб обслуговування у юридичній сфері відповідало потребам ринку.  

 

Що ж потрібно клієнту?

  • Швидке реагування на запити

Юрист – помічник, його допомога необхідна для супроводження бізнес-процесів. Доки цих бізнес-процесів немає ніхто не згадує про юридичну сторону питання.

Водночас, кувати залізо потрібно доки гаряче, а тому потенційні та теперішні клієнти не можуть чекати кілька днів доки відреагують на їх запит.

Клієнту необхідно швидко зрозуміти: чи можуть тут йому допомогти? В який строк? Скільки це коштуватиме?

Найефективнішою, безперечно, є співпраця з постійними клієнтами, завдяки регулярному спілкуванню. Водночас потенційні клієнти так само потребують зворотного зв’язку в розумний строк.

Відповідь протягом 24 годин це вчорашній день. Оптимально реагувати на запити клієнта в робочий час протягом години.

 

  • Сучасні засоби комунікації

Хто ж наш клієнт і чим він живе? Це людина/команда, що працює у сфері інформаційних технологій. Клієнт постійно користується різноманітними мессенжерами та таксменеджерами. Безперечно, встановити собі 100500 таскмнеджерів не буде ефективним. При цьому, маючи декілька найпопулярніших мессенжерів юрист значно полегшить шлях доступу до юридичних послуг для більшості своїх клієнтів.

Безперечно, завжди залишається телефон, але, на сьогоднішній день, значна частина людей віддають перевагу саме мессенжерам.

  • Потреби клієнта на першому місці

«Продати всього і побільше» вже давно не працює. Негайні та довгострокові переваги досягаються за рахунок конструктивного діалогу та пошуку індивідуального рішення.

Краще «впустити» клієнта, ніж продати йому не актуальні послуги. Тільки реальне вирішення нагальних питань створює міцне підґрунтя для подальшої тривалої та продуктивної співпраці.

Піклуватись про клієнта означає бути чесним з ним.

 

  • Погляд у майбутнє. Власна думка

Розуміння тенденцій розвитку ринку та найпоширенішої проблематики у галузі – невід’ємна складова якісного обслуговування.

Клієнт може бути налаштованим втілити модель роботи, що була ефективною п’ять років тому або навіть є ефективною на сьогоднішній день (так працює знайомий).

Враховуючи глобальні зміни у регулюванні, бажана модель роботи може бути вже не актуальною, або стати такою найближчим часом.

Погодитись з клієнтом може бути простіше та вигідніше в короткостроковій перспективі але клієнт не зацікавлений щоб з ним погодились, йому потрібні послуги професіонала, навіть якщо це не буде співпадати з його початковими планами.

Іноді клієнт не має ще жодної картинки і тоді потрібно йому допомогти цю картину сформувати та зрозуміти.

 

  • «Інфраструктура» по всьому світу

ІТ бізнес – глобальний бізнес. Важко уявити будь-яку ІТ компанію або стартап проект, що планують розвиватись виключно в межах юрисдикції України.

Необхідно не лише мати достатній обсяг знань та досвіду для того, щоб допомогти клієнту обрати юрисдикцію та організаційно-правову форму, а й мати можливість допомогти клієнту в реалізації обраної моделі роботи.

Досить важко зареєструвати компанію у Делавері, коли юрист в Україні. Тут у нагоді стають перевірені підрядники, що можуть якісно надати необхідні послуги. В такому випадку юрист в Україні виступає більше посередником та контролером з боку замовника, ніж виконавцем. Клієнт одержує перевіреного підрядника та спокій.

 

  • Юридичні бізнес-послуги в комплексі з пропозиціями в області оподаткування і бухгалтерського обліку

«All inclusive» тренд не лише у сфері відпочинку, а й в юридичному обслуговуванні. Клієнт хоче мати одного надійного підрядника, що здатен закривати пов’язані між собою питання. Так, на сьогоднішній день дуже мало компаній, що здатні якісно надати повний спектр послуг, але майбутнє саме за комплексним обслуговуванням.

Клієнт зацікавлений знайти одну компанію, що позбавить його всього головного болю.

 

Насправді, сенс цієї статті можна виразити в одному реченні:

Комплексний клієнтоорієнтований підхід – головний тренд юридичної підтримки ІТ бізнесу. 

    Твоє запитання ІТ юристам


    Отримуй сповіщення про нові статті :)