ТМ в UK реєстрація, процедура та особливості

Як зареєструвати ТМ у Великобританії

Торговельна марка є як інструментом захисту, так і активом бізнесу. При вкладенні часу і коштів у створення та просування продукту, важливо подбати також про захист бренду. На жаль, превентивні дії по захисту інтелектуальної складової бізнесу не часто входять у першочергові кроки власників. Натомість, це питання стає актуальним, коли є загроза чи навіть факт порушення, наприклад, коли з’являється клон-конкурент, чи кібесквотери пропонують придбати у них домен із назвою бренду.

Хороша новина у тому, що більшість елементів бренду можна зареєструвати як торгову марку, і отримати превентивний захист від таких недобросовісних дій. Це може бути назва, лого або ж навіть аромат чи звук чи будь-яке їх поєднання.

Nota bene. Реєстрація торгової марки надає захист лише у тій юрисдикції, у якій вона зареєстрована. Відповідно, якщо ви надаєте послуги чи продаєте товари у Великобританії, подбайте про реєстрацію власної ТМ саме там. Це актуально як для діючого бізнесу, так і для планів про вихід на британський ринок у найближчому майбутньому.

Велика Британія є однією з популярних юрисдикцій для реєстрації ТМ, поряд з ЄС та США. Якщо ви розглядаєте можливість захистити свій бренд на території Сполученого Королівства, вам може знадобитися наступна інформація.

ТМ у Великобританії

Вартість реєстрації ТМ у Сполученому королівстві

Офіційні збори за подання онлайн-заявки на реєстрацію ТМ в одному класі — £170. За кожен наступний клас потрібно додатково сплатити £50.

Важливо розуміти, що збори сплачуються саме за подачу заявки. Таким чином, позитивний чи негативний для заявника результат жодним чином не впливає на розмір чи необхідність оплати офіційного збору.

Вимоги до ТМ

Перед початком процедури важливо реально оцінити, які є шанси на реєстрацію. У реєстрації ТМ можуть відмовити, якщо вона прямо вказує на суть послуг чи товарів, які під нею надаються (є описовою), а також у випадку, якщо є конфліктні ТМ інших власників. При цьому, як вже було згадано, у разі одержання відмови, кошти, сплачені за збори, не повертаються.

Підсумувати вимоги до торгової марки у Великій Британії можна наступним:

 • унікальна, не конфліктує з іншими ТМ, не містить державних символів, не суперечить загальноприйнятим нормам моралі;
 • не може бути тривимірним зображенням, пов’язаним з товарами/послугами (наприклад, форма яйця для продажу яєць чи форма яблука для продажу яблук);
 • не може прямо вказувати на опис, наприклад, якості послуг (наприклад, “We lead the way”);
 • не може бути описовою щодо товарів/послуг чи їх характеристик (наприклад, “Your travel points”для додатку, що дозволяє збирати бали за авіаперельоти та бронювання);
 • не вводить в оману (наприклад, слово «органічний» для товарів, які такими не є).

Чи можна самостійно подати заявку на реєстрацію ТМ у Великій Британії?

Так, після проведення попереднього пошуку потенційних конфліктів, самостійно подати заявку можна за умови, що у вас наявна місцева адреса, яку необхідно вказати при реєстрації. Поштової скриньки недостатньо для цих цілей.

Тож, заявникам не з Великої Британії потрібно залучити місцевого представника. Ми довготривало співпрацюємо із партнерами у багатьох юрисдикціях, щоб забезпечити найкращий досвід реєстрації для наших клієнтів та лояльні ціни послуг представника. Відтак, можемо забезпечити повний супровід процесу реєстрації ТМ у Великій Британії.

За скільки часу можна зареєструвати ТМ у Великій Британії?

За відсутності опозицій і заперечень від інших правовласників (зокрема у випадку потенційного конфлікту), торгова марка може бути зареєстрована протягом близько 3-4 місяців з моменту подачі заявки. У той же час розгляд кожної заявки є індивідуальним, тому офіс інтелектуальної власності не обтяжує себе чіткими строками.

Опозиція, заперечення або інші ускладнення продовжують цей строк.

Таймлайн

 • Після подачі вами заяви, офіс інтелектуальної власності (UKIPO) зазвичай розглядає її протягом 2 тижнів. UKIPO проводить пошук конфліктних торговельних марок. У разі виявлення таких безпосередньо зв’язується з власниками.
 • Якщо ж конфліктів не виявлено або заявником внесено відповідні зміни після звіту про розгляд від UKIPO, заявка публікується у журналі торговельних марок. У власників інших торгових марок з цього моменту є 2 місяці для того, щоб подати опозицію, якщо вони вважають, що має місце конфлікт із вашою ТМ.
 • Якщо опозицій не було подано, то торгову марку буде зареєстровано через 2 тижні після закінчення строку на подання опозицій.

ТМ у Великобританії

2 ТМ за ціною однієї або як одночасно зареєструвати до 6 торгових марок

Якщо у вас є декілька дещо різних, але водночас дуже подібних варіантів вашої торговельної марки, то вони можуть кваліфікуватися як серія і реєструватися разом.

До серії торговельних марок може входити до шести знаків в одній заявці. Знаки у серії повинні відповідати ряду критеріїв:

 • виглядати однаково
 • звучати однаково
 • означати те саме
 • будь-які відмінності повинні бути незначними.

Один з можливих прикладів наводимо нижче.

 Більше прикладів можна переглянути тут.

Для реєстрації серії, яка складається з понад двох ТМ, додатково сплачується £50 за кожну ТМ. Таким чином, дві дуже подібні торгові марки можна зареєструвати за ціною однієї.

Базовий мінімум для реєстрації

Аби подати заявку на реєстрацію ТМ у Британії, окрім попереднього аналізу шансів на реєстрацію, вам потрібно,:

 • точне розуміння того, що саме є вашою торговою маркою: слоган, назва, логотип чи будь-що інше.
 • дані заявника: компанії чи фізичної особи.
 • типи товарів та/або послуг, які надаються під цим брендом.

Якщо з даними заявника все зрозуміло, то щодо підбору класів та опису товарів та/або послуг доцільно звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста. Правильно підібрати класи надзвичайно важливо, адже ними, зокрема, визначається обсяг охорони бренду. Крім того, якщо обрати занадто широкий опис послуг, то це збільшуватиме ризик виникнення потенційних конфліктів з вже зареєстрованими ТМ. Також не слід обирати опис, який не відповідає фактичній діяльності та бізнес-планам на найближчі 5 років. Про це та більше з задоволенням розкажуть наші фахівці.

У разі використання логотипу зі словесною частиною на ньому часто постає питання прийняття бізнес-рішення щодо того, що реєструвати у першу чергу: логотип чи словесну ТМ з назвою. У такому разі враховується ряд факторів, таких як ступінь описовості ТМ, наявність потенційних конфліктів і використання у комерції самого логотипу. Ми радо проконсультуємо, щоб ви могли прийняти рішення, який формат ТМ найкраще підходить саме вам.

Підсумуємо

ТМ — це не тільки назва та логотип, як спосіб ідентифікації вашого продукту, а й інструмент створення асоціативного ряду у цільової аудиторії, спосіб відмежувати та презентувати різні продукти компанії, та це перше з чого починається знайомство з продуктом.

Зареєстрована ТМ надає широкий ряд переваг. Серед них: захист бренду, підтвердження права власності на ТМ, захист від блокування у сторах, ефективний маркетинговий інструмент та інструмент для захисту домену, також ТМ є цінним активом бізнесу, що робить його більш привабливим для інвестування.

Все ще вагаєтесь? Звертайтесь до нас за консультацією, і ми допоможемо провести попередній пошук конфліктів, обрати формат ТМ та правильно підібрати класи.

Повний юридичний супровід реєстрації торгових марок у Великій Британії!

  Твоє запитання ІТ юристам


  Отримуй сповіщення про нові статті :)