Правові фішки аграрних стартапів

Імплементація технологій в органіку (#agrtech)

Впровадження ІТ технологій в сільському господарстві має багато особливостей. Уявіть собі фермерство, де впроваджуються технології по моніторингу за тваринами шляхом вживляння контрольних чіпів в таких тварин при їх народженні. Думаєте це фантастика? Не зовсім. Давайте проаналізуємо які правові аспекти виникають:

  • Чи не  порушуються норми законодавства стосовно захисту тварин в процесі вживляння чи видалення чіпу?

  • Чи не буде впливати наявність чіпу в організмі тварини на якість молока та/або м’яса?

  • Чи буде інформація про хвороби, які виявлені на ранніх стадіях, загальнодоступною чи все ж таки конфіденційною?

  • Як забезпечити себе від претензій зі сторони фермера або третіх осіб, якщо «щось піде не такі  корови почнуть літати»?

Моніторинг та аналітика даних для аграрних підприємств

Точні, якісні та вчасно отримані дані дозволяють формувати інсайти та приймати важливі та правильні рішення у реальному часі. Системи моніторингу за станом землі, водойм, тварин та культур стають необхідним атрибутом сучасних фермерських господарств.

Послуги з імплементації таких рішень в 2b2 сегменті в правовому ключі в більшості випадків будуть означати надання ліцензії користувачу з можливістю обробки інформації автоматизованими засобами. Цікавим з юридичної точки зору є питання можливих гарантій щодо точності прогнозів а також наслідків впровадження рекомендацій.

Сенсори, системи управління та роботи на фермі

Автоматизацію неможливо зупинити, але правові аспекти її впровадження в фермерському господарстві мають свої особливості. Чи буде нести постачальник софту відповідальність, якщо автоматичні поливні системи раптом дадуть збій і це спричинить втрати для господарства?

Правові фічі агро стартапів

  • Ag tech стартапам необхідно думати про дотримання чинного законодавства країни, на ринку якої вони працюють а також про врегулювання відносин з користувачем їх продукту в контексті гарантій та безпеки.

  • Дрони моніторять, як там поспівають помідори, металеві клешні зривають ягоди, а потенціал ag tech напрямку фактично безмежний, як і коло правових питань, що з цим пов’язане.

    Твоє запитання ІТ юристам


    Отримуй сповіщення про нові статті :)