Вирішення спорів в ІТ. Юридичний батл online

Друзі, привіт! Щойно закінчився наш вебінар практичних порад врегулювання спорів в ІТ, але у вас завжди є можливість переглянути його запис на нашому YouTube-каналі.
То про що ми з Данилом говорили?

 

Buy-out: законно чи ні?

Щоб положення спрацювало на користь аутсорсингової ІТ компанії, доведеться чітко визначити в договорі штраф і порядок виконання пункту про buyout. Компанія також здатна включити аналогічне положення і у договір з підрядниками, але дуже обережно та через обов’язок збереження конфіденційної інформації.

Замовнику послуг же слід пам’ятати, що будь-які обмеження конкуренції не є безмежними. Забути про викуп розробників можна в разі продовження відносин із аутсорсинговою ІТ компанією за основним договором без завдання їй збитків.

Без ТЗ суд ХЗ

Вам не вдасться видавати технічне завдання за повноцінний договір. Саме тому варто завжди підписувати контракт і фіксувати всі побажання замовника у додатках або ТЗ. Замовнику ж треба розуміти, що його оціночні судження результатів не можуть лягти в основу претензії, якщо вони не корелюються із технічним завданням.

Сторонам доречно завжди обговорювати всі очікування замовника ще до етапу початку розробки софту.

Платити не оплачувати

Якщо надаються послуги, не передбачені договором, виконавцю обов’язково необхідно фіксувати це у офіційній переписці (а краще у додатку до договору). Корисним в окремих випадках стане закріплене у контракті право зупинити надання послуг у разі неоплати.

 

Арбітраж, суд чи досудове врегулювання спору?

У кожного із способів вирішення конфліктної ситуації є свої недоліки та переваги. Арбітраж – це швидко, конфіденційно і дистанційно, але дорого і потребує наступної легітимації рішення. Суд – відносно дешевий варіанти, в результаті якого ви отримаєте рішення із юридичною силою, та доведеться пройти довгий шлях через джунглі формалізму, некомпетентності і публічності.

Проте ми впевнені, що ніколи не слід нехтувати досудовим етапом, бо він допоможе зібрати доказову базу, а ще й оцінити позицію іншої сторони перед потенційним судовим процесом.

 

Зацікавило? Тоді не марнуй часу! Переходь до перегляду на ютуб за посиланням 🙂

До нових зустрічей ?

    Твоє запитання ІТ юристам


    Отримуй сповіщення про нові статті :)