Договір на аутсорсинг ІТ послуг як конкурентна перевага

Багато хто сприймає контракт на ІТ послуги як простий папірець:

«Краще взагалі без договорів. Що ми там будемо писати? А якщо вже дуже треба, візьмемо шаблон з інтернету»

Що ж, давайте подивимось на можливі переваги використання tailor-made договору на аутсорс в роботі ІТ компанії.   

               

Аутсорсинг договір як частина послуг ІТ компанії

В форматі B2B, укладення договорів є невід’ємною частиною процесу взаємодії між компаніями. На етапі оформлення правочину якість договору, який Ви надаєте, може справити про Вас добре враження, або ж зіграти злий жарт.

 Отже, якісний та кастомізований договір на аутсорс ІТ послуги вже на етапі «closing the deal» може стати каталізатором у прийнятті рішення про співпрацю з Вашою ІТ компанією.

Недбалий ІТ контракт Якісний контракт
на ІТ аутсорсинг
Переговори по контракту на
аутсорс ІТ послуги можуть
затягнутись, якщо початковий
шаблон договору далекий від
відображення реальної
домовленості сторін.  
Кастомізований під специфіку
Ваших послуг аутсорс контракт
зробить Customer jorney map
Вашого клієнта приємнішою.
Шаблон договору, який містить
неточності, помилки в нумерації пунктів та погане форматування може справити досить
негативне враження про Вашу
компанію.  
Ваш менеджер в рамках
client-service, знаючи основні
положення договору, зможе
допомогти клієнту швидше
підписати контракт у Вашій
редакції
Стандартний шаблон, щойно
скачаний з інтернету може
показати Вашу компанією як
невідповідального гравця на
ринку.
Договір на ІТ аутсорсинг,
виконаний на Вашому
фірмовому бланку та у Ваших
корпоративних кольорах покаже серйозність Вашого підходу до
ведення справ.

Невеличкий check-list, який може допомогти зробити узгодження та підписання договору приємним процесом для обох сторін, враховуючи при цьому, вигідні положення саме для Вашої компанії:  

 1. Ваш договір підготовлено або хоча б вичитано професійним та профільним ІТ юристом, який розуміє Ваші бізнес-процеси та специфіку надання послуг.
 2. У контракт на ІТ аутсорсинг вміло інтегровані елементи Вашого корпоративного стилю (елементи дизайну в колонтитулах, логотип, шрифти та форматування).
 3. Разом з Вашим договором надсилається супровідний лист, який допоможе юристу або менеджеру клієнта відразу зрозуміти суть та ключові положення договору і відчути Ваше добре відношення та повагу до його роботи та часу.
 4. Ваш менеджер знає специфіку контракту та в рамках переговорів може ввічливо аргументувати необхідність та функцію конкретних пунктів.

Таким чином, якісний контракт на Ваші послуги може стати додатковим благом, яке зробить клієнта ще більш лояльним до Вашого бренду.

В той же час – варто не забувати про захист комерційної таємниці всередині компанії. Це також допоможе в побудові образу сильного та відповідального бренду.

               

Контракт на аутсорс для точної фіксації домовленостей

Договір на аутсорс це в першу чергу інструмент сторін для закріплення алгоритмів роботи, деталізація яких може розкриватись в додатках або узгоджуватись онлайн.

В такий договір не потрібно переписувати закони, адже певні речі регулюються імперативно і свобода договору є обмеженою. Тобто, певні пункти договору, як би вони не подобалися сторонам можуть бути недійсними або нікчемними з юридичної точки зору. До таких моментів часто відносять домовленості про неконкуренцію.

Якщо так, то що ж писати в договорі на аутсорс?

По-перше, потрібно визначити специфіку договору та детально виписати базиси та особливості, а, по-друге, можна запитати себе, «Як я можу «променеджерити» зони ризику та болі, на основі попереднього досвіду?»

Візьмемо за приклад договір на розробку веб-сайту. На початку у сторін не було фінального розуміння, що це має бути за сайт, але було розуміння максимального бюджету проекту.

Веб-студія сайт зробила, але у клієнта ще мільйон побажань та правок. Клієнт хоче трішки додати шарму у чорний колір, погратися зі шрифтами та додати «wow effect» у блог.

Йому ж пояснюють – «все, «out of budget!»», але все ж вносять декілька правок. В результаті, процес затягується, ні одна зі сторін не задоволена результатом співпраці. Веб-студія вже не рада такому клієнту, а клієнт – не радий своєму новому сайту.

Як аутсорс контракт може допомогти в такому випадку?

 • Можна зафіксувати базову конструкцію сайту – кількість сторінок, платформу, тощо.
 • Разом з ціною розробки для веб-студії не зайвим було б вказати максимальну кількість ефективних годин відповідних спеціалістів, які будуть залучені.
 • Доречно було б вказати в договорі максимальну кількість годин спеціалістів на внесення додаткових побажань клієнта а також кількість таких побажань і вартість екстра робіт.

Маючи зрозумілі правила гри, обидві сторони отримають інструмент для управління своїми очікуваннями. Часто буває так, що сам шаблон аутсорс договору модернізується після співпраці з певним клієнтом і стає для ІТ компанії певним надбанням, адже включає регулювання проблемних положень, що характерні саме для її бізнес-процесів.

               

Аутсорс договір це цінність, якою Ваша компанія ділиться з Замовником

Юрисдикції сторін можуть бути різними, але договір це універсальний інструмент, який має бути кастомізований саме під Ваш кейс.

Уявіть tailor-made аутсорс контракт, який містить в собі досвід вашої компанії щодо конкретних ситуацій, кращі практики, ваш корпоративний стиль та інтегрований у Ваші бізнес-процеси.

З таким інструментом можна не лише феєрично «клоузити» угоди, а і менеджерити їх виконання, маючи надійний та ефективний важіль впливу.

  Твоє запитання ІТ юристам


  Отримуй сповіщення про нові статті :)