Договір на аутсорсинг ІТ послуг як конкурентна перевага
Багато хто сприймає контракт на ІТ послуги як простий папірець:
«Краще взагалі без договорів. Що ми там будемо писати? А якщо вже дуже треба, візьмемо шаблон з інтернету»
Що ж, давайте подивимось на можливі переваги використання tailor-made договору на аутсорс в роботі ІТ компанії.
Аутсорсинг договір як частина послуг ІТ компанії
В форматі B2B, укладення договорів є невід’ємною частиною процесу взаємодії між компаніями. На етапі оформлення правочину якість договору, який Ви надаєте, може справити про Вас добре враження, або ж зіграти злий жарт.
Отже, якісний та кастомізований договір на аутсорс ІТ послуги вже на етапі «closing the deal» може стати каталізатором у прийнятті рішення про співпрацю з Вашою ІТ компанією.
Недбалий ІТ контракт | Якісний контракт на ІТ аутсорсинг |
Переговори по контракту на аутсорс ІТ послуги можуть затягнутись, якщо початковий шаблон договору далекий від відображення реальної домовленості сторін. | Кастомізований під специфіку Ваших послуг аутсорс контракт зробить Customer jorney map Вашого клієнта приємнішою. |
Шаблон договору, який містить неточності, помилки в нумерації пунктів та погане форматування може справити досить негативне враження про Вашу компанію. | Ваш менеджер в рамках client-service, знаючи основні положення договору, зможе допомогти клієнту швидше підписати контракт у Вашій редакції |
Стандартний шаблон, щойно скачаний з інтернету може показати Вашу компанією як невідповідального гравця на ринку. | Договір на ІТ аутсорсинг, виконаний на Вашому фірмовому бланку та у Ваших корпоративних кольорах покаже серйозність Вашого підходу до ведення справ. |
Невеличкий check-list, який може допомогти зробити узгодження та підписання договору приємним процесом для обох сторін, враховуючи при цьому, вигідні положення саме для Вашої компанії:
- Ваш договір підготовлено або хоча б вичитано професійним та профільним ІТ юристом, який розуміє Ваші бізнес-процеси та специфіку надання послуг.
- У контракт на ІТ аутсорсинг вміло інтегровані елементи Вашого корпоративного стилю (елементи дизайну в колонтитулах, логотип, шрифти та форматування).
- Разом з Вашим договором надсилається супровідний лист, який допоможе юристу або менеджеру клієнта відразу зрозуміти суть та ключові положення договору і відчути Ваше добре відношення та повагу до його роботи та часу.
- Ваш менеджер знає специфіку контракту та в рамках переговорів може ввічливо аргументувати необхідність та функцію конкретних пунктів.
Таким чином, якісний контракт на Ваші послуги може стати додатковим благом, яке зробить клієнта ще більш лояльним до Вашого бренду.
В той же час – варто не забувати про захист комерційної таємниці всередині компанії. Це також допоможе в побудові образу сильного та відповідального бренду.
Контракт на аутсорс для точної фіксації домовленостей
Договір на аутсорс це в першу чергу інструмент сторін для закріплення алгоритмів роботи, деталізація яких може розкриватись в додатках або узгоджуватись онлайн.
В такий договір не потрібно переписувати закони, адже певні речі регулюються імперативно і свобода договору є обмеженою. Тобто, певні пункти договору, як би вони не подобалися сторонам можуть бути недійсними або нікчемними з юридичної точки зору. До таких моментів часто відносять домовленості про неконкуренцію.
Якщо так, то що ж писати в договорі на аутсорс?
По-перше, потрібно визначити специфіку договору та детально виписати базиси та особливості, а, по-друге, можна запитати себе, «Як я можу «променеджерити» зони ризику та болі, на основі попереднього досвіду?»
Візьмемо за приклад договір на розробку веб-сайту. На початку у сторін не було фінального розуміння, що це має бути за сайт, але було розуміння максимального бюджету проекту.
Веб-студія сайт зробила, але у клієнта ще мільйон побажань та правок. Клієнт хоче трішки додати шарму у чорний колір, погратися зі шрифтами та додати «wow effect» у блог.
Йому ж пояснюють – «все, «out of budget!»», але все ж вносять декілька правок. В результаті, процес затягується, ні одна зі сторін не задоволена результатом співпраці. Веб-студія вже не рада такому клієнту, а клієнт – не радий своєму новому сайту.
Як аутсорс контракт може допомогти в такому випадку?
- Можна зафіксувати базову конструкцію сайту – кількість сторінок, платформу, тощо.
- Разом з ціною розробки для веб-студії не зайвим було б вказати максимальну кількість ефективних годин відповідних спеціалістів, які будуть залучені.
- Доречно було б вказати в договорі максимальну кількість годин спеціалістів на внесення додаткових побажань клієнта а також кількість таких побажань і вартість екстра робіт.
Маючи зрозумілі правила гри, обидві сторони отримають інструмент для управління своїми очікуваннями. Часто буває так, що сам шаблон аутсорс договору модернізується після співпраці з певним клієнтом і стає для ІТ компанії певним надбанням, адже включає регулювання проблемних положень, що характерні саме для її бізнес-процесів.
Аутсорс договір це цінність, якою Ваша компанія ділиться з Замовником
Юрисдикції сторін можуть бути різними, але договір це універсальний інструмент, який має бути кастомізований саме під Ваш кейс.
Уявіть tailor-made аутсорс контракт, який містить в собі досвід вашої компанії щодо конкретних ситуацій, кращі практики, ваш корпоративний стиль та інтегрований у Ваші бізнес-процеси.
З таким інструментом можна не лише феєрично «клоузити» угоди, а і менеджерити їх виконання, маючи надійний та ефективний важіль впливу.