Специфіка договорів з блогерами на рекламу

Рекламування через блогерів у популярних соціальних мережах Facebook та Instagram –тренд у просуванні брендів, який має дві сторони медалі. Популярність відеоконтенту влогерів на YouTube не збавляє обертів. Канали в telegram мають широку аудиторію.

– Маєте шалену кількість прихильників у соціальних мережах?

– Ви дійсно працюєте над своїм контентом, а не займаєтесь стихійним постингом?  

– Ідеї ваших постів стають вірусними і вас наслідують?

Вітаємо – ви лідер соціальних думок, або «інфлюенсер». Час уже на цьому почати заробляти. Ми впевнені, що пропозиції про співпрацю надходили неодноразово.

Ваш продукт – абсолютно нова ніша, чи новий погляд на старі речі? Ви впевнені в його унікальності і настав час комунікувати з потенційними споживачами. Ми впевнені, що у вашій маркетинговій стратегії є розділ «робота з лідерами соціальних думок або інфлюенсерами».

У цій статті ми розкажемо як працювати з блогерами legal. Ні, звичайно можна написати в дірект, обмінятися декількома повідомленнями, перерахувати кошти і… скаржитися на його сторінку, бо не так зрозуміли один одного щодо партнерства, отримали не той кінцевий результат чи видалили пост після оплати.

Така співпраця з інфлюенсером, в юридичному сенсі, є специфічною. У цій статті ми не будемо розказувати про всі положення договору з блогером, а просто розкажемо декілька важливих пунктів, які слід обумовити в договорі. Вони є road map відносин з блогером який надає послуги реклами.

Ідентифікація акаунта

Блогери можуть мати декілька акаунтів в соціальних мережах з різним контентом та аудиторією. Певна компанія обирає інфлюенсера безпосередньо через його стиль на конкретній площадці. Скажімо, її може зацікавити конкретний YouTube – канал, а контент вийде в stories на інстаграм-аккаунті влогера, в якому не була зацікавлена компанія. Хоча такі дії і не є добросовісними, але формально це не можна назвати порушенням.

Саме тому в договорі на рекламу з блогером треба закрити поле для зловживань чи порушень ідентифікувавши необхідні аккаунти.

 

Стиль контенту

Певний інфлюенсер тому і став популярним, що має «свій почерк» в мережі. Необхідно відразу обумовити стиль контенту, який буде просувати блогер.  Сучасні веб-серфери – детектори реклами. Ми впевнені, що всі сторони договору зацікавлені аби партнерський контент мав ефект нативної реклами. Але давати простір для імпровізації теж не можна. Все ж таки це продукт і репутація певної компанії в тому числі.

В договорі між брендом і блогером слід прописати положення про погодження змісту контенту та строки його затвердження компанією, кількість згадувань бренду, способи його згадування, необхідність розміщення посилань на компанію тощо.

Час публікації

Усім добре відомо, що час здійснення публікації впливає на її поширення серед аудиторії, причому він різниться в залежності від цієї цільової аудиторії та її активності. Тому час грає не останню роль в просуванні бренду через соціальні мережі для досягнення максимального ефекту.

Сторонам слід домовитися, коли має виходити контент. Також не завадить в договорі закріпити пункт, яким буде заборонено блогеру самостійно видаляти пост. В протилежному випадку можна домовитися протягом якого часу контент не можна видаляти.

                    

Комунікація

Бренди і блогери мають не тільки прихильників. В залежності від стилю і змісту контенту, у користувачів та підписників можуть виникнути певні реакції, інколи негативні. Оскільки співпраця між блогером і компанією щодо реклами його продукту зачіпає ділову репутацію, слід узгодити нюанси з приводу комунікації щодо контенту з підписниками – хто буде готувати відповіді на коментарі. Блогер, у випадку негативних відгуків і звинувачень, може самостійними діями поставити компанію у незручну ситуацію.

Для захисту репутації бренду в договорі з блогером слід прописати порядок взаємодії та реагування на негативні коментарі.

 

Оплата

Положення договору на рекламу з блогером можуть мати досить специфічні умови оплати. Зазвичай це фіксована ціна за пост. Але не заборонено прив’язувати ціну до бажаного результату (кількості переходів на сторінки компанії, замовлень тощо). Також немає заборони включати в положення договору на рекламу бартерні умови – дарування продукції чи знижок. Але в цьому випадку обов’язково слід радитися з юристами, адже це має різні податкові наслідки для сторін в залежності від їх правового статусу.

 

Інтелектуальна власність

Блогер може змонтувати відеоматеріали для просування продукту, і на цю відеограму йому будуть належати суміжні права. Також він може використати об’єкти інтелектуальної власності третіх осіб.

Для того, щоб компанія мала можливість потім самостійно використати розроблені блогером матеріали, треба закріпити у договорі на рекламу з блогером передачу майнових прав на створені об’єкти. Обов’язковою умовою має бути вирішено розподіл відповідальності за використання інтелектуальної власності третіх осіб (музичного супроводу чи авторських зображень).

 

Бонус – Compliance

Compliance – це не розділ у договорі про співпрацю з блогером. Рекламне законодавство висуває вимоги до реклами певних продуктів. Для того, щоб ні блогера, ні компанію не притягнули до відповідальності, юристи мають брати участь у підготовці рекламних матеріалів.

 

Висновки

Маркетингові інструменти багатогранні.
Договір по надання послуг блогером – це не проста формальність. Саме бренди зацікавленні в досягненні найбільшого результату від співпраці з блогерами, яка має свої особливості.
Нюанси про які написано в цій статті допоможуть вам зорієнтуватися на ключових моментах під час ведення переговорів з лідером соціальних думок.

    Твоє запитання ІТ юристам


    Отримуй сповіщення про нові статті :)