W-8BEN – це податкова форма (Tax form), яку заповнюють особи, які не є громадянами США і не проживають на території США, якщо хочуть отримати податкову пільгу при отриманні доходів від компаній, зареєстрованих в США.

Якщо ви працюєте directly з замовником IT-послуг з США, або ж через різні платформи (Steam, Oculus Rift, Google Adsense і ін.)

Вам буде потрібно заповнити податкову форму W-8BEN.

За замовчуванням, компанії з США при виплаті доходу утримують податок на дохід, що отриманий іноземною особою на території США  (Withholding tax) за ставкою 30%.

Дохід може бути у вигляді:

  • відсотків,

  • дивідендів,

  • роялті та інших доходів, умови оподаткування яких регулюються відповідними міжнародними двосторонніми угодами про уникнення  подвійного оподаткування.

Наприклад, заповнення даної форми може знизити таку ставку з 30% до 10% при отриманні доходу від Steam. Розробники і паблішери, які заливають свої ігри на Steam отримують пасивний дохід у вигляді роялті, оскільки Steam платить за право використання даної гри відповідно до ліцензійного договору (Terms of use). При заповненні форми W-8BEN розробники з України мають право застосовувати знижену ставку податку на такий вид доходу за умови правильного заповнення зазначеної форми.

Дані форми різні для фізичних осіб і суб’єктів підприємницької діяльності (ФОП та юридичних осіб), проте мета однакова – підтвердження резидентсва одержувача доходу, а в разі виплати пасивних видів доходу – застосування зниженої податкової ставки, якщо це передбачено відповідною двосторонньою угодою з країною, резидентом якої є одержувач доходу.

Заповнення даної податкової форми – справа непроста,  будемо раді Вам допомогти.

Твоє запитання IT юристам? Зв'язатися з нами