Реєстрація компанії у Вайомінгу: нові віяння української ІТ інкорпорації

Обрання корпоративної структури, де створити юридичну особу і через яку компанію працювати з замовниками – важкі запитання, відповіді на які представники українського ІТ бізнесу звикли шукати у досвіді своїх колег. Щоб на цей раз сліпо не довіряти іншим, давайте розберемося чим привабливий штат Вайомінг (США) і для чийого бізнесу він здатен стати ідеальною домівкою.

Що це за штат?

Вайомінг ще у 2008 році посів перше місце у чарті Tax Foundation найбільш сприятливого в США податкового бізнес-клімату. Важливо, що уряд штату постійно продовжує вводити нові покращення для компаній-резидентів. Наприклад, з 2016 року під час реєстрації не вимагається розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів компанії, завдяки чому Вайомінг вважають податковим раєм.

До України ж тренд на Вайомінг дійшов вже пізніше. Одні із перших на даний штат звернули увагу продуктові компанії, які розповсюджують свої мобільні додатки через Google Play Market та/або Apple App Store.

Вайомінг довгі роки займає І місце у рейтингу State Business Tax Climate Index, що проводиться аналітичним центром Tax Foundation. Для ознайомлення з рейтингом перейдіть за посиланням: https://taxfoundation.org/state-business-tax-climate-index-2019/

Які переваги?

Існує цілий ряд причин чому Вайомінг такий цікавий.
Ось лиш деякі з них:

1.Відсутні вимоги щодо найму мешканця штату в якості директора або його залучення як засновника.

2. Низьке податкове навантаження. Податки на рівні штату є найнижчими в країні, проте корпорації все одно доведеться сплачувати федеральний податок на прибуток у розмірі 21%.

У Вайомінгу нема податку на прибуток підприємств (Corporate income tax), податку на майно (Inventory tax) та франшизного податку (Franchise tax). Так, дохід компанії не оподатковується на рівні штату, а ще ви не сплачуєте жодних платежів за факт реєстрації в штаті.

3. Ніякої бюрократії. Якщо бажаєте менше обмежень у вашому діловому житті, то Вайомінг саме для вас. Ви не зобов’язані проводити зустрічі учасників компанії у Вайомінгу. Насправді, ви вправі ніколи не ступати на територію США. Крім того, не встановлено жодних мінімальних лімітів на статутний капітал товариства.

4. Ліберальне законодавство у сфері обігу акцій. Акції в корпорації можуть бути видані в обмін на “будь-яку цінність”, тобто ними дозволено розраховуватись за послуги або придбане майно. До речі, їх випуск не обмежується ні кількістю, ні вартістю. Виплачувати будь-які збори за випуск факультативних акцій не доведеться. Головне вчасно вносити відповідні зміни до локальних актів корпорації.

5. Непотрібно розголошувати інформацію про бенефіціарів.

6. Дружні стосунки із Дядьком Семом. Компанія у США – це доступ до підключення практично усіх платіжних систем, а також належна ділова репутація в очах замовників.

Яку форму компанії обрати?

Компанія може бути як LLC, так і Corporation type C (або ще відома як C Corp). Авжеж, це не єдині існуючі організаційно-правові форми, однак ці дві є більш універсальними й розповсюдженими.

Прибуток корпорації фактично оподатковується двічі. Вперше під час справляння податку на прибуток корпорації за згаданою ставкою в 21%. Вдруге – оподаткування дивідендів після розподілу прибутку між засновниками. У LLC ж діє персональне або “наскрізне” оподаткування. Всі прибутки оподатковуються на рівні кожного з учасників LLC пропорційно його частці.

Водночас, C Corp володіє прогресивними інструментами управління акціями, чого позбавлене LLC. За допомогою випуску додаткових акцій або продажу існуючих, можливо залучати додаткові інвестиційні кошти та заохочувати топ менеджмент через  їх участь в отриманні малої долі від прибутку коропорації.

Таким чином, рішення щодо форми компанії є вкрай індивідуальним, та загалом LLC найкраще підходить для малого і середнього бізнесу, який не збирається залучати інвесторів. Коли ж ви плануєте продати компанію або отримати додаткове фінансування через продаж акцій, то обирайте C Corp.

А як же Делавер?

Найпопулярнішим штатом для інкорпорації довгий час залишався Делавер. Зважаючи на це, логічним вбачається запитання: чим відрізняються Вайомінг і Делавер для ІТ бізнесу?

Так, Делавер завдяки своїй розвиненій правовій системі і законам, орієнтованим на захист прав акціонерів, цікавий, насамперед, стартапам чи складним корпораціям, в той час як Вайомінг більш привабливий для невеликих приватних корпорацій і товариств з обмеженою відповідальністю.

Які звітності доведеться подавати в IRS?

Засновники корпорації повинні заповнювати форму W-8BEN(-E).

Учасники LLC вправі в окремих випадках претендувати на оподаткування виключно у своїй державі. В такому разі щорічно до Служби внутрішніх доходів США (IRS) мають подаватися податкові форми Form 1040NR і Form 5472.

То для кого може підійти Вайомінг?

Вайомінг – не офшор, а юрисдикція, що дозволяє ефективно та зрозуміло займатись веденням свого бізнесу. Штат має всі передумови, щоб стати ідеальним прихистком для продуктових ІТ компаній, які вже не стартап, орієнтуються на ринок США і бажають прозоро працювати на весь світ. Проте, все одно попередньо варто врахувати всі нюанси саме вашої ситуації, перш ніж обирати Вайомінг або відмовитися від нього.

Штат Вайомінг може підійти для ІТ аутсорсера. Звісно, в такому випадку, йому знадобиться контракт на аутсорсинг

    Твоє запитання ІТ юристам


    Отримуй сповіщення про нові статті :)