“Я підписав NCA, а тепер хочу забрати половину команди свого замовника і працювати на його клієнта. Почитайте, я ж правильно розумію, що договір нікчемний?”

“Yes, we have a non-compete clause with contractor, but we still will use his developers directly, as we have our EU law and the non-compete clause, as stated, is invalid, is that so?”

“Надо так выписать не конкуренцию, что б 100% в суде сработало. Гарантировано!”

Виглядає знайомо? Тема не конкуренції в контексті роботи аутсорс ІТ бізнесу важлива як ніколи. На пошук команди розробників IT компанія витрачає і час і гроші, на onboarding та налагодження роботи в команді йде ще більше годин. А потім клац, і розробник вже працює на клієнта на пряму, ще й забрав з собою двох менеджерів та трьох дизайнерів. І проєкту нема, і команди. Треба ж захисти себе, правда? Контракти зробити нормальні там, NCA, NSA і так далі. Але…чи спрацюють вони?

 

А ще питання, чи законними будуть обмеження, які накладаються на розробників, особливо, якщо їх вординг на кшталт – «не надавати IT послуг в ніші гейм-дев нікому в світі протягом 5 років»?

 

А ще є цікаві кейси, коли розробники «не можуть» піти з компанії, бо «тут їх всьому навчили» і у випадку одностороннього розірвання договору, штраф буде в розмірі всіх сплачених їм коштів. До чого тут неконкуренція? Все просто, фактично такі пункти обмежують можливість піти до конкурентів.  

 

А ще, скоро прийде ДІЯ.СІТІ, зі своїм новим регулюванням неконкуренції. Подивимось, побачимо, як воно буде, а зараз – запрошуємо на безкоштовний вебінар.

18 листопада 12:00

Реєстрація за посиланням:

Тези:

NCA пункти у контракті з ФОП за українським правом. Спрацюють?

Умови щодо «викупу» розробників іноземними замовниками.

Неконкуренція в ДІЯ.СІТІ. Що в новому регулюванні?

Українська судова практика знає навіть такі цікаві конструкції, як Цивільно-правовий договір про надання послуг щодо відданості, нерозкриття, інтелектуальної власності, неконкуренції
та непереманювання. Договір про відданість. Ок.

Хто ж на мікрофоні?

Антон Тарасюк
Managing partner
в Legal IT Group, CIPP/E

Ольга Афоніна 
IT адвокат в Legal IT Group

Чекаємо на Вас 18 листопада 12:00!

Реєстрація за посиланням:

Приєднуйся до обговорення в Facebook

Також заходь до нашого телеграм-чатику!