Кіберспорт – це не розваги ( ну майже)

Кіберспорт, cybersport, esport всі назви описують одне явище, а саме – змагання з комп’ютерних ігор. Звучить дивно?

На комп’ютерних іграх не заробиш грошей. В комп’ютерні ігри грають лише діти. Комп’ютерні ігри цікаві лише дітям. У кіберспорті немає правовідносин які необхідно було б врегулювати, за виключенням, можливо, правил самої гри та конкретного турніру.

– ШО?!?!

Другий абзац цієї статті абсолютний нонсенс, і ось чому:

  1. Кіберспорт, фактично, у будь-якому його прояві займає, приблизно, 8 місце за кількістю ставок у букмекерських конторах. Це десятки мільйонів доларів кожного дня. Так-так на те, чи виграє команда А 16 раундів швидше за команду Б приймаються парі.

  2. На найвищому рівні таких змагань заробітна плата гравця (саме так, з спортсменами укладені контракти) легко може становити від 10 тисяч доларів. У наших сусідів з Польщі, гравців команди Virtus Pro заробітна плата становить 25 тисяч доларів щомісяця.

  3. Права на трансляцію івентів з кібеспорту тепер продають, як продають права на трансляцію матчів УЕФА, адже їх переглядає багатомільйонна аудиторія.

  4. Кількість юридичних питань, які необхідно врегулювати при здійсненні діяльності, що пов’язана з кіберспортом  настільки велика, що я точно не зможу описати це за 4 статті.

А тому, в цій невеличкій статті, я лише назву правовідносини, які краще б було врегулювати:

1. Договір між організацією та командою – як правило, в команді 5 людей і з кожним з них необхідно врегулювати правовідносини. Кількість часу, яку гравець витрачає на тренування, розмір його винагороди, розподіл призових, обов’язок вести трансляцію своїх ігор не в команді, можливість підписувати договори з іншими організаціями та спонсорами, право виходу з команди – все це лише мала частина того, що необхідно врегулювати.

2. Права інтелектуальної власності – кому належить логотип команди, кому належать права на контент, який було створено гравцем, кому належить логотип турніру, яку музику можна використовувати під час турніру та багато іншого.

3. Правовідносини із спонсорами та інвесторами – умови, на яких надаються кошти, умови щодо повернення таких коштів, заборони на укладення інших договорів, девайси, які можливо будуть надані команді, мерчандайз і тому подібні речі, що пов’язані з чужими грошима та чужою інтелектуальною власністю.

Це, безумовно, лише малий спектр питань, які необхідно врегулювати. Докладніше про договір між командою та гравцем я розповім у наступній статті 😉

Юрій Докійчук
IT lawyer

    Твоє запитання ІТ юристам


    Отримуй сповіщення про нові статті :)