Договір на розробку веб-сайту

Бізнес сьогодні немислимий без сучасних технологій.
Тож на певному етапі розвитку приходить розуміння, що далі без веб-сайту нікуди.

Так замовник і веб-розробник знаходять один одного.
Надійніше, коли їх домовленості підкріплюються не тільки взаємними запевненнями і оплатою рахунку, а й грамотно складеним договором з розробки сайту.
Що ж важливо врахувати?

Технічне завдання

Конкретний та чіткий перелік і обсяг робіт, як і вимоги до результатів, необхідно визначити і погодити в окремому додатку до договору – Технічному завданні (далі – ТЗ).

Багато що залежить від того, наскільки детальним воно буде.
В кінцевому підсумку, важливо, щоб обидві сторони договору розуміли один одного – іншими словами, щоб вийшло уникнути історії з серії очікування / реальність.

Буде добре, якщо окрім словесного опису доповненням до Технічного завдання буде і узгоджений прототип(макет) майбутнього сайту.

Не завжди ТЗ затверджується при підписанні договору – воно також може бути остаточно узгоджено в результаті першого етапу робіт.
Але важливо пам’ятати, що без ТЗ і результат ХЗ.

Етапи роботи. Порядок взаємодії сторін.

Глобально робота над веб-сайтом складається з проектування, розробки і розміщення веб-сайту. У договорі етапів роботи, ймовірно, буде більше, так як краще деталізувати їх з термінами і прив’язкою до конкретного результату кожного етапу. Наприклад, якщо при складанні ТЗ прототип не підготували – першим етапом робіт за Договором може стати розробка та затвердження фінальної версії прототипу сайту замовником. За прототипом створюється макет, який також потрібно узгодити і затвердити.
Далі можна приступати до верстки і так далі.

Відповідно, будь-яка затримка термінів етапу може призвести до затримки початку робіт по наступному етапу і порушення строків договору взагалом.

При тому, що затримка може відбуватися як з вини виконавця, який не надав вчасно матеріали за підсумками певного етапу, так і замовника, який тривалий час не міг вивчити ці матеріали і дати якісний зворотний зв’язок.

Саме тому, так важливо врегулювати яким чином сторони ведуть комунікацію, в які терміни зобов’язані давати зворотний зв’язок з тих чи інших питань, в якій формі і в які терміни затверджуються результати кожного етапу робіт.

Не обов’язково підписувати по кожному етапу акт і ускладнювати процес зайвими папірцями, але певний спосіб комунікації краще чітко позначити в самому договорі.

Наприклад: «Сторони дійшли згоди, що обмін інформацією, а також затвердження результатів робіт щодо кожного етапу, буде відбуватись шляхом направлення листів за електронною поштою:
Електронна адреса Виконавця: __________
Електронна адреса Замовника: __________»

Також важливо позначити обсяг робіт, який повинен виконуватися на кожному певному етапі.
Скільки разів замовник може вносити правки в дизайн сайту без додаткової плати?
Чи можна повернутися на минулий етап і щось змінити вже після затвердження?
У якому порядку це має відбуватися?
Чи будуть такі роботи додатково оплачуватися?

Якщо наповнення сайту контентом виконується виконавцем, як довго йому чекати від замовника цього самого контенту та інших матеріалів?

Веб-хостинг для сайту надається виконавцем або замовник самостійно вирішує це питання і надає виконавцю лише доступ?

У підсумку достатньої деталізації етапів і порядку взаємодії зацікавлені обидві сторони договору.

Вартість

При розробці сайту частіше узгоджують повну вартість одразу, проте, за відсутності належної деталізації в ТЗ можуть виникати додаткові статті витрат, які будуть пов’язані з роботами, що не ввійшли в затверджене ТЗ.

Також сторони можуть визначати вартість наступного етапу за підсумками попереднього, але при такому розкладі рекомендуємо заздалегідь обговорити і визначити в договорі можливу калькуляцію цін. Це дозволить замовнику прогнозувати свої майбутні витрати.

Укладаючи договір про розробку веб-сайту, якщо обидві сторони є резидентами України, варто також пам’ятати про те, що валютою договору може бути виключно гривня. Ви можете прив’язати зміни вартості до змін курсу певної іноземної валюти, але не можете визначати в такій валюті вартість договору.

Реклама

Найчастіше веб-студії зацікавлені в просуванні своїх послуг, а тому включають в договори пункту, які дозволяють вимагати від замовника розміщення логотипу такої веб-студії на сторінках сайту.

Якщо замовник не зацікавлений в такій рекламі на своєму ресурсі це варто обговорити і визначити в договорі заздалегідь.

Замість висновків

В загалом, договір на розробку веб-сайту кардинально не відрізняється від договору на розробку програмного забезпечення, проте є свої особливості, які пов’язані з дизайном, наповненням контентом, розміщенням на хостингу.

Як і в будь-якому договорі, особливо важливо позначити права і обов’язки сторін, чітко визначити предмет договору, вартість робіт, терміни, порядок комунікації з замовником. Не буде зайвим, окремо зауважити на питаннях інтеллектуальної власності та конфіденційності .

В підсумку, задача будь-якого договору – зробити домовленності чіткими та зрозумілими для кожної сторони.

Бажаємо вам плідної співпраці у всіх сферах:)

Безкоштовна первинна консультація по ІТ праву у твоєму кейсі. Не зволікай ;)Твоє запитання ІТ юристам


Отримуй сповіщення про нові статті :)