Безпека ІТ компанії визначається багатьма індикаторами. Фізична безпека, людський фактор, кібербезпека, юридичні ризики, та, що найголовніше – можливість оперативно та якісно реагувати на виклики. 

Зазвичай, питання безпеки постає після конкретного інцеденту. Хтось систематично проводить розкрадання бутербродів колег з корпоративного холодильника, а хтось підбурив клієнта, половину команди, і тепер працює над ключовим проектом компанії вже самостійно. Як таке могло статись? 

А на іншому проекті виявилось, що розробники, які трекали по 10 годин на день, такі ж самі показники вносили і на проекті конкурента. Овва, а почали копати і виявилось, що у конкурентів той проект лідує колишній тім-лід компанії, на якому і досі декілька доменів залишилось. Що ж робити?   

До нас звертаються в різних ситуаціях і на різних етапах. Хтось запідозрив, що на одному з проектів хлопці та дівчата біллять так, наче працюють 24/7, а результатів там зовсім немає, і, напевно, не буде. У когось виявилась фінансова діра в проекті, а по факту, розробники не отримали і половини того, що їм обіцяли. 

Поширеним кейсом є порушення NDA та NCA. Клієнт просто починає працювати на пряму з розробниками (звісно через іншу компанію та з іншої юридичної особи) і, мовляв, “я Вас не знаю”, і всім, ніби байдуже на підписані документи. 

Є і страшніші кейси. Хтось отримав гроші на розробку проекту для компанії, увійшов у змову з підрядником та разом забрали і гроші і софт, а в офіс після цього, ще й прийшли з обшуком. 

За нашими послугами, зазвичай, звертаються в таких ситуаціях:

1) підозра щодо несанкціонованого розповсюдження конфіденційної інформації або факт такого розповсюдження;

2) заклики клієнтам / контрагентам до бойкоту роботи з ІТ компанією та переманювання таких партнерів в результаті несанкціонованого використання конфіденційної інформації / ведення недобросовісної конкуренції 

3) підозра у завищених цінах / необгрунтованих годинах підрядників в рамках проектів

4) надання учасниками команди послуг конкуруючим компаніям у порушення договірних зобов’язань 

5) підозри у розкраданні майна компанії (монітори / кошти / снеки:) ) 

6) здійснення неправдивих публікацій про компанію з метою її дискредитації 

Результати наших послуг залежать від кейсу. Це може бути визначення істини і конкретного алгоритму дій що призвів і, можливо, ще призводить до негативних наслідків і допомога у вирішенні ситуації в правовому ключі. 

Краще, звісно, грати на упередження, і, маючи конкретні індикатори, ефективно регулювати відносини всередині компанії, своєчасно реагуючи на ризики.

 

Наші послуги

Визначення

ризиків

  • Визначення ризиків в безпеці ІТ компанії та надання консультації щодо їх усунення та мінімізації

Fixed price

Безпека

ІТ компанії

  • Розробка та впровадження політик безпеки ІТ компанії в діяльність організації.
  • Проведення тренінгів з безпеки ІТ компанії
  •  

Fixed price

Внутрішні

розслідування

  • Проведення внутрішніх розслідувань щодо фінансових шахрайств, витоків інформації, підбурювання до бойкоту, переманювання клієнтів та інших неправомірних дій

Договірна

Експерти в безпеці ІТ бізнесу

Геннадій Тамашев
Senior Managing partner

Каріна Гурова
Attorney at law

Олександра Белименко
Senior IT lawyer

Читай про безпеку в ІТ

Безпека ІТ компанії. Хто відповідальний та від чого захищатися?
Актуальні практики в судових спорах щодо інформаційних технологій
Вирішення спорів в IT бізнесі

Наша експертиза

Наша команда має значний досвід у проведенні розслідувань та забезпеченні захисту для ІТ бізнесу. Кожен кейс унікальний, але все, зазвичай, починається з маленької шпаринки в безпеці, до якої додається трошки людського фактору, збігу обставин і вдалої, на чиюсь думку, нагоди. 

Своєчасний аудит безпеки ІТ компанії може зекономити нерви, кошти та час. Якщо ж інцидент вже стався, швидке та неупереджене розслідування допоможе визначити істину і окреслити найбільш ефективний алгоритм подальших дій.  

Твоє запитання IT юристам? Зв'язатися з нами